Pioneers in the industry, we offer printed brown tapes, brown packing tape and nippon ht brown sealing tapes from India.
₹ 35 / ROLL Get Latest Price
| Tape Width | 41- 60 mm |
| Tape Length | 50 m |
| Tape Type | Adhesive |
| Backing Material | BOPP |
| Brand | NIPPON |
| condition | New |
Minimum order quantity: 720 ROLL
Kraft paper tape can be customised or printed with logos, branding, handling instructions, or other messages. It allows businesses to enhance their packaging presentation and promotes brand identity.
₹ 30 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 40-60 mm |
| Tape Length | 50 m |
| Backing Material | BOPP |
| Color | BROWN |
| Brand | NIPPON |
| Usage/Feature | USED FOR PACKAGING OF CARTONS |
| Tape Type | Adhesive |
Minimum order quantity: 500 Roll
₹ 195 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Color | BROWN |
| Usage/Feature | SEALING TAPES |
| Brand | NIPPON |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
Pankaj Arora (Proprietor)
Nippon Industries
Back Side First Floor, B-56, Najafgarh Road, New Krishna Park
New Delhi - 110018, Delhi, India