Manufacturer of a wide range of products which include butyl mastic tape for waterproofing and mastic sealing tape.
₹ 80 / ROLL Get Latest Price
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | 0-20 mm |
| Color | MULTICOLOUR |
| Brand | BUTLY |
| Usage/Feature | WATERPROOFING |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 ROLL
Rubber mastic tape is a self bonding tape which consists of Ethylene propylene rubber backing bonded to a tacky,temperature stable,electrical grade mastic.
₹ 100 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 0-20 mm |
| Tape Length | 10 m |
| Color | BLACK |
| Brand | BLACK MASTIC SEALING TAPE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
Rubber mastic tape is a self bonding tape which consists of Ethylene propylene rubber backing bonded to a tacky,temperature stable,electrical grade mastic.
Pankaj Arora (Proprietor)
Nippon Industries
Back Side First Floor, B-56, Najafgarh Road, New Krishna Park
New Delhi - 110018, Delhi, India